ec-oil

hydrauliczna wymiana narzędziNowy globalny produkt EC Oil - hydrauliczna wymiana narzędzi bez wychodzenia z kabiny koparki.

- Myślałem o tym od dłuższego czasu - mówi Stig Engström właściciel Engcon.
Mocowanie EC Oil zawiera podstawę, która sama w sobie rewolucjonizuje współczesne podejście do szybkiego mocowania maszyn kopiących. Mocowanie działa jak tradycyjny układ mocowania, gdzie zbierak jest zawieszony na haku do przedniej krawędzi układu jak zazwyczaj, a następnie przechyla mocowanie w dół do pozycji blokującej.
Wtedy hydrauliczne zamknięcie jest uruchamiane przez silny cylinder hydrauliczny pchający narzędzie do prawidłowej pozycji, po czym hydrauliczne końcówki również dołączają się automatycznie, dostarczając uchwyt sortowniczy lub inne narzędzie ze smarem hydraulicznym.

"To właśnie prostota, cena i elastyczność są głównymi cechami charakterystycznymi tego mocowania," mówi Stig Engström, który osobiście był zaangażowany w rozwijanie projektu razem z jego projektantami w spółce "matce" Engcon Holding AB.
Projekt również pozwala klientom na zakup mocowania bez hydraulicznych końcówek, chociaż w późniejszym etapie mogą oni bez komplikacji dodać EC Oil oraz automatyczne hydrauliczne końcówki do zastosowania przy wszystkich narzędzi hydraulicznych, które można zamontować na koparce.
Ponieważ końcówki hydrauliczne znajdują się na zewnątrz, nie ma żadnych ograniczeń dotyczących wielkości stosowanych końcówek.

Innymi słowy mocowanie EC Oil ułatwia połączenie dowolnego narzędzia hydraulicznego bez tego, aby operator musiał wychodzić z kabiny i połączyć końcówki hydrauliczne i w ten sposób ogranicza marnowanie czasu, jaki zabierają skomplikowane końcówki hydrauliczne.
Mocowanie na przechyłowych elementach obrotowych engcon jest stosowane wraz z mocowaniem zwykłym, lub, jeśli to wymagane, jako zwyczajne hydrauliczne narzędzie mocowania w rozmiarze od S30 aż do S80. W okresie, gdy rozmiary S45 i S60 są gotowe inne rozmiary również pojawią się w ciągu tego roku. Gdy seria tradycyjnych mocowań S30 - S70 będzie kompletna, rozpocznie się produkcja tego samego projektu dla uniwersalnego mocowania PUP (typ Miller, Geith, itd.) - jeden z większych typów mocowań na całkowitym globalnym rynku.

Mocowanie aktualnie jest testowane w ciężkich warunkach u wykonawców w północnej Szwecji i bez wątpliwości będzie stałym elementem rynku. - Właśnie jechałem z podstawowym mocowaniem bez końcówek EC Oil, ale gdy ruszy produkcja seryjna, zdecydowanie wyposażymy w to nasze maszyny. - mówi Ronny Jönsson, który pracuje w PN TEK, i który przez kilka zimowych miesięcy przeprowadzał w trudnych warunkach testy na jego Cat 307, które nie wykazały absolutnie żadnych problemów.


strona główna | ażurowe łyżki przesiewające Engcon | łyżki kruszące VIPERMETAL | łyżki przesiewające VIPERMETAL | przenośne rolki pod rury
moduły obrotowe Engcon |przecinarka do asfaltu | pazur zrywający | łyżki firmy Engcon | zagęszczarki Engcon | sortujące chwytaki Engcon
hydrauliczne szybkozłącze typu EC Oil | referencje | kontakt | serwis